[22-07-2011]
WPEK 29

    Warszawski Program Edukacji Kulturalnej
 
  Internetowa Gazeta WPEK 29 / 22 lipca 2011
 
 

Rozmowa z Dariuszem Jachimowiczem
Dariusz Jachimowicz

Na temat oficjalnego serwisu miejskiego akcji „Lato w mieście” z Dariuszem Jachimowiczem rozmawia Katarzyna Maldis

Jaki był cel utworzenia portalu www.lato.warszawa.pl poświęconego akcji "Lato w Mieście"?

Lato w mieście to miejski program o imponującej skali. Tysiące propozycji, zajęć rekreacyjnych, sportowych, kulturalnych i edukacyjnych. Naszym celem było zapewnienie mieszkańcom Warszawy łatwego sposobu odszukania interesujących form spędzania wolnego czasu przez ich dzieci oraz zlokalizowanie tzw. punktu dziennego pobytu możliwie blisko miejsca zamieszkania. Akcja “Lato w mieście” to bowiem nie tylko możliwość skorzystania z ogromnej oferty programowej, ale przede wszystkim zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, całodziennej opieki i posiłków.
więcej »
 


Lato w mieście 2011
Lato w mieście

fot. Barbara Lipiec
Akcja „Lato w mieście 2011” jest organizowana przez Miasto Stołeczne Warszawa. Bogaty i różnorodny program obejmuje zajęcia edukacyjne, sportowe, rekreacyjne i kulturalne odbywające się w szkołach, obiektach sportowych, domach kultury, klubach i innych placówkach. Dzieci i młodzież uczestniczą w programie bezpłatnie. Planowane środki finansowe – blisko 10 mln zł - pochodzą w całości z budżetu m.st. Warszawy.
więcej o akcji »
 
POLECAMY
Letnie spektakle dla najmłodszych
Dziecięce Lato Teatralne
Stowarzyszenie Scena 96, organizator 11. edycji Dziecięcego Lata Teatralnego, zaprasza dzieci w wieku od 3 do 9 lat na spektakle plenerowe na Mokotowie. W ramach tegorocznej edycji zaprezentowanych zostanie 6 przedstawień.

"Dziecięce Lato Teatralne" powstało z myślą o najmłodszych miłośnikach teatru, którzy nie mogą wyjechać na wakacje. Cykl ten czerpie z tradycji teatrzyków ogródkowych, co stwarza szansę bezpośredniego kontaktu dzieci z aktorem, zabawy i współtworzenia działań teatralnych.
więcej »

PROJEKT Z PLATFORMY KULTURY
Warsztaty Graffiti Wielokulturowego
Warsztaty Graffiti Wielokulturowego
Inicjatywa Wielokulturowy Street Art przy współpracy z Fundacją Inna Przestrzeń zapraszają na warsztaty tworzenia wielokulturowego graffiti. Na warsztatach nauczymy się między innymi techniki przygotowywania szablonów, planowania graffiti, sposobu, w jaki można tworzyć legalnie sztukę w przestrzeni publicznej, może to być również okazja do poznania innych kultur.
więcej »

Kontakt
Warszawski Program Edukacji Kulturalnej
www.wpek.pl
  Kulturalna Warszawa »  
  Wirtualny Dom Kultury »
Copyright © wpek.mdk-mokotow.pl
ZALOGUJ