[16-02-2011]
WPEK 10

 

    Warszawski Program Edukacji Kulturalnej
 
  Internetowa Gazeta WPEK - 16 lutego 2011
 
 
Edukacja kulturalna jako wybór dobrych praktyk
Wanda Górska
Wanda Górska
Dzisiejszy numer Internetowej Gazety, trochę spóźniony – za co bardzo przepraszamy – jest kolejną możliwością zapoznania się z ciekawymi propozycjami uczestnictwa w wyjątkowych projektach z zakresu edukacji kulturalnej, jakie oferują warszawskie instytucje.
Jeżeli śledzicie Państwo informacje na stronie www.widok.waw.pl, to mogą Państwo znaleźć na niej projekty, które – prezentowane w portalu z odpowiednim wyprzedzeniem – umożliwiają wcześniejsze zaplanowanie wzięcia w nich udziału.
Natomiast Internetowa Gazeta WPEK, działająca w systemie branżowego biuletynu, prezentuje wybór tego, co najciekawsze w formie komentarza do działalności z zakresu edukacji kulturalnej, jaka w naszym Mieście jest realizowana.
Nowością aktualnego numeru jest prezentacja Platformy Narodowego Centrum Kultury. Jest to świetna inicjatywa instytucji kultury podlegającej Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która prezentuje najciekawsze projekty edukacyjne realizowane w Polsce. Najlepiej uczymy się na dobrych wzorach, które mogą zainspirować animatorów kultury. Uczmy się więc!
więcej »
 
Teatr Kultury i Nauki
plakat
Dyskusja popremierowa w Teatrze Studio
Teatr Studio - plakat
Dyskusja popremierowa w Teatrze Studio
Teatr Studio należy do tych warszawskich teatrów, w których statutowa działalność edukacyjna nie widnieje wyłącznie na papierze. Mieszczący się w Pałacu Kultury i Nauki Teatr oferuje bogaty i zróżnicowany wachlarz spotkań i projektów studyjnych. Mają one przybliżyć uczestnikom zagadnienia związane z teatrem i dramatem, prowokować wydawanie opinii i kształtować styl odbioru sztuki.
więcej »
 
Przedszkolanki z Białołęki uczą się teatru
warsztaty teatralne, Białołęka
Warsztaty teatralne, Białołęka
Nauka teatru w przedszkolu? Jak najbardziej. Ile przedszkolaki mogą nauczyć się dzięki edukacji teatralnej i jak je skutecznie do tego przygotować oraz ile zabawy można odnaleźć dzięki takiej edukacji miały okazję przekonać się nauczycielki wychowania przedszkolnego z Białołęki.
W październiku i grudniu zeszłego roku, z inicjatywy Tomasza Służewskiego, koordynatora WPEK z Białołęki, zostały zorganizowane bezpłatne warsztaty teatralne dla nauczycielek wychowania przedszkolnego.
warsztaty teatralne, Białołęka
warsztaty teatralne, Białołęka
warsztaty teatralne, Białołęka
»
więcej »
 
Jacy naprawdę jesteśmy? Przyjaźń polsko-niemiecka w Komie
logo
Przyjaźń polsko-niemiecka od strony codzienności, nakręconej… telefonem komórkowym to przykład dobrego projektu edukacyjnego o relacjach z naszym sąsiadem zza Odry.
Tego typu polsko-niemieckie warsztaty są organizowane po raz pierwszy. Powstały z okazji 20-tej rocznicy podpisania umowy o dobrym sąsiedztwie, jako część projektu „Sąsiedzi 2.0” (www.goethe.de). Autorami projektu są organizatorzy EXPERYMENTU DE-PL i ruch reporterów obywatelskich Miasta w Komie.
więcej »
 
Inkubator miłosierdzia, stypendia i projekty - czyli o edukacji kulturalnej w Centrum Myśli Jana Pawła II
logo
Ponad 200 projektów – tyle zrealizowało do tej pory Centrum. Każdy spośród nich wpisywał się w jeden z czterech wymiarów działalności tej samorządowej placówki kulturalnej. Są nimi działania stypendialne, naukowo-edukacyjne (badania społeczne, seminaria, warsztaty, konkursy), popularyzatorskie (happeningi, koncerty, wystawy, widowiska artystyczne, książki) oraz dokumentacyjne (biblioteka, archiwum medialne).
chór
gala
plakat
»
więcej »
 
FOSA 2011 startuje!
FOSA 2011
Feryjne Otwarte Spotkania Artystyczne (FOSA) to projekt Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa. Polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu interdyscyplinarnych warsztatów adresowanych do młodzieży pozostającej w okresie ferii zimowych w Warszawie.
Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej już po raz ósmy realizuje projekt Feryjnych Otwartych Spotkań Artystycznych (FOSA). W tym roku, warszawskiej młodzieży, która w ferie zimowe pozostaje w mieście, proponuje wspólną pracę nad przygotowaniem musicalu pt. „Romeo i Julia” opartej na sztuce W. Szekspira. Premiera widowiska muzycznego w reżyserii Cezarego Domagały odbędzie się 25 lutego w Sali Kongresowej, dla 2500 widzów.
więcej »
Platforma Kultury u nas
Platforma Kultury - logo
Nowy cykl w Internetowej Gazecie WPEK! W każdym kolejnym numerze prezentować jeden przykład dobrych praktyk z zakresu edukacji kulturalnej o zasięgu ogólnopolskim, który udostępnia internetowy serwis Platforma Kultury: www.platformakultury.pl.
Platforma Kultury to stworzony przez Narodowe Centrum Kultury interaktywny portal poświęcony kulturze i edukacji kulturalnej – pierwszy portal w polskim internecie będący kompendium wiedzy o sektorze kultury, edukacji kulturalnej i animacji kultury.
Nadrzędnym celem portalu jest gromadzenie informacji o sektorze kultury w tym: wiadomości o realizowanych projektach edukacyjnych i kulturalnych, mechanizmach rządzących kulturą (funduszach, instytucjach, zasobach internetowych, publikacjach) oraz wydarzeniach kulturalnych z całej Polski.
więcej »
PROJEKT Z PLATFORMY KULTURY
WANDERLUST. Kraków – Berlin: 529 km Historii z Przyszłością
Główną ideą międzynarodowego projektu WANDERLUST, ogłoszonego przez Kulturstiftung des Bundes (Federalną Niemiecką Fundację Kultury) jest przekraczanie granic i rozszerzanie horyzontów. Współpraca między Starym Teatrem a Maxim Gorki Theater w ramach tego projektu polegać będzie na realizacji trzech, stopniowo coraz bardziej zaawansowanych artystycznie i logistycznie etapów – od wymiany przedstawień, przez koprodukcję spektaklu, przygotowanego przez tę samą ekipę realizatorów i prezentowanego w obu krajach, aż po rozgrywający się w pozateatralnej przestrzeni projekt Berlin-Kraków Ekspress.
więcej »
POLECAMY
Oferta szkoleń WCIES-u, z których warto skorzystać!
Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno Społecznych i Szkoleń ma do zaproponowania wiele ciekawych szkoleń i warsztatów skierowanych do nauczycieli. Warto zapoznać się z ofertą, prezentowaną na stronie internetowej!
Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno Społecznych i Szkoleń jest samorządową placówką doskonalenia nauczycieli.
Głównymi celami działania placówki jest wspieranie warszawskiego środowiska edukacyjnego oraz podniesienie jakości pracy szkół i placówek oświatowych m. st. Warszawy. WCIES kieruje swoje działania do całego środowiska edukacyjnego Warszawy (kadry zarządzającej oświatą, dyrektorów szkół, nauczycieli, doradców metodycznych, rodziców, młodzieży, liderów organizacji pozarządowych, przedstawicieli biur pionu społecznego Urzędu m. st. Warszawy).
więcej »
Kontakt
Warszawski Program Edukacji Kulturalnej
  Kulturalna Warszawa »  
  Wirtualny Dom Kultury »  
Copyright © wpek.mdk-mokotow.pl
ZALOGUJ