[06-06-2011]
WPEK 21

 

    Warszawski Program Edukacji Kulturalnej
 
  Internetowa Gazeta WPEK 21 - wydanie festiwalowe 6 czerwca 2011
 
 
Przegląd Teatralny już za nami
t
Tomasz Mitrowski
W Białołęckim Ośrodku Kultury w dniach 3 i 4 czerwca odbył się Przegląd Teatralny Warszawskiego Festiwalu Edukacji Kulturalnej. Na scenie prezentowały się najlepsze zespoły teatralne z Bemowa, Targówka, Wesołej, Włoch, Mokotowa, Pragi Południe i Białołęki.

Gościliśmy grupy reprezentujące warszawskie szkoły i domy kultury w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. W pierwszym dniu przeglądu obejrzeliśmy spektakle pięciu grup, zrzeszających 48 młodych miłośników Melpomeny. Natomiast drugiego dnia, z przewidzianych w programie przeglądu pięciu zespołów, swoje przedstawienia zaprezentowały niestety tylko trzy teatry, w skład których weszło 20 aktorów-amatorów.

Zespół Teatralny „Szprychy”, z bemowskiej szkoły podstawowej nr 82, pokazał spektakl Pani na opak – zabawną miniaturę teatralną, której fabuła oparta została na pomyśle nieoczekiwanej zamiany ról pomiędzy nauczycielem a uczniami.
Teatr „Esperanca” przygotował adaptację znanego tekstu Sławomira Mrożka pt. Serenada. W znakomitych kreacjach aktorskich wystąpili reprezentanci gimnazjum nr 143 z Targówka.
Autorskim spektaklem, powstałym jako kreacja zbiorowa pod kierunkiem Bogumiły Stachurskiej, zaskoczył widzów Młodzieżowy Teatr Poszukujący z dzielnicy Wesoła. Ja niewiadoma to zrealizowana w konwencji teatru ruchu opowieść o dorastaniu młodych dziewcząt.
Najmłodszymi aktorami Przeglądu były dzieci ze szkoły podstawowej nr 94. Przygotowana z rozmachem Ballada o uprzejmym rycerzu jest niewątpliwym sukcesem artystycznym i pedagogicznym opiekunki zespołu, pani Teresy Cieślik.

Tomasz Mitrowski
Koordynator ds. edukacji kulturalnej w dzielnicy Białołęka
więcej »
 
Zdjęcia z Przeglądu Teatralnego
t
t
Zdjęcia - Sylwia Dawidczyk z Białołęckiego Ośrodka Kultury, Jurek Hagmajer, Maciej Pieńkowski
Redakcja Internetowej Gazety WPEK - Katarzyna Maldis
więcej »
 
Festiwal w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej
t
„Chopina sen nocy ostatniej” grupy teatralnej „Drama” był przedstawieniem zamykającym Przegląd Teatralny WFEK-u. Został wystawiony w Bielańskim Centrum Edukacji Teatralnej.

Ci, którzy zdecydowali się wstać wcześnie w niedzielę, by obejrzeć spektakl, nie czuli się zawiedzeni. Trwające niecałą godzinę przedstawienie nagrodzone zostało przez widzów owacją na stojąco i zebrało pochwały zarówno za reżyserię, jak i grę młodych aktorów. Całość sprawiała wrażenie dopracowania na miarę profesjonalnego teatru.

Małgorzata Czaczkowska
więcej »
ZAPRASZAMY
Najbliższe wydarzenia WFEK-u:
a
Serdecznie zapraszamy na Przegląd Taneczny w ramach Warszawskiego Festiwalu Edukacji Kulturalnej.

W dniu 7 czerwca w Ośrodku Kultury "Arsus" wystąpi 40 zespołów w 10 dzielnic (ok. 600 dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych), które zaprezentują swoje umiejętności m.in. w tańcu klasycznym, ludowym, nowoczesnym. Średni czas prezentacji to ok. 4 min, a więc zapowiada się widowisko bardzo dynamiczne.

Odpowiedzialna za organizację z ramienia Domu Kultury Włochy jest Mirosława Liszcz oraz koordynatorzy Dzielnic: Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji dla Dzielnicy Włochy Katarzyna Świtalska i Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji dla Dzielnicy Ursus Aleksandra Magierecka.
więcej»
Copyright © wpek.mdk-mokotow.pl
ZALOGUJ