[27-05-2011]
WPEK 19

 

    Warszawski Program Edukacji Kulturalnej
 
  Internetowa Gazeta WPEK 19 / 27 maja 2011
 
 
O Festiwalu i nie tylko
Wanda Górska
Wanda Górska
Majowa oferta kulturalna Warszawy to przede wszystkim zaproszenia do udziału w festiwalach, festynach, targach. Jest teraz w naszym Mieście nie tylko pięknie, bo kwitną kwiaty, drzewa i krzewy, ale i dlatego, że odczuwa się radosną energię twórców na estradach w różnych jego częściach. W wielu imprezach biorą udział młodzi artyści – tak jak podczas Dziecięcej Stolicy, na imprezie Warszawa Dzieciom, na Festynach w dzielnicach. Jak do tej pory – „odpukać” – dopisuje nam aura.
Zachęcam do przeczytania informacji o kilku z tych imprez, które się już odbyły,
a na te które odbędą się za kilka dni serdecznie zapraszam.
Szczególnie zapraszam na prezentację dorobku artystycznego, realizowanego w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej – I Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej, który rozpoczyna się już w najbliższą niedzielę. Podczas festynu organizowanego przez Dzielnicę Wola, w Parku Sowińskiego – rozpoczynamy imprezę, która trwać będzie do 11 czerwca w kilku miejscach Warszawy.
Zaczynamy od Przeglądu Muzycznego w kategorii: chóry i zespoły wokalne.
Tego samego dnia wieczorem, o godz. 19 w Teatrze na Wodzie, w Łazienkach Królewskich zobaczymy musical w wykonaniu młodzieży – „Romeo i Julia”. Powstał on podczas tegorocznych ferii zimowych.
więcej »
 
Dziecięca Stolica - Festiwal Twórców Ruchu Amatorskiego
ds
Dziecięca Stolica
W ubiegłą niedzielę w Parku Świętokrzyskim pod Pałacem Kultury i Nauki odbył się finał Dziecięcej Stolicy – Festiwalu Twórców Ruchu Amatorskiego, promujący twórczość młodych ludzi. Wydarzenie to poprzedziły imprezy organizowane w dniach 19-21 maja w warszawskich domach kultury. Był to już dwunasty finał tej znanej, organizowanej przez „Dorożkarnię” już od 2000 roku imprezy.
ds
ds
ds
»
więcej »
 
Duński przykład radości z czytania
l
Lisbet Vestergaard i Bogusława Sochańska
Podczas tegorocznych Warszawskich Targów Książki odbyła się debata „Czytają czy nie czytają? Debata o stanie czytelnictwa w Polsce”. Podczas spotkania Lisbet Vestergaard – specjalista biblioteczny z Duńskiej Agencji Książek i Mediów wygłosiła referat o projektach w duńskich bibliotekach, które uczą nawyku czytania już małe dzieci.
l
l
l
»
więcej »
 
Trwają zapisy dla NGO na warsztaty w ramach Europejskiego Kongresu Kultury
ngo tarcza
ngo tarcza
Narodowy Instytut Audiowizualny zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z Polski i Europy, organizowanych w ramach Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu, 8-11 września 2011. Zapisy tylko do końca maja.
l
l
l
»
więcej »
 
Wystawa i warsztaty w bibliotece, czyli architektura w BUW-ie
l
Akademia Małego Architekta
Akademia Małego Architekta we współpracy z Centrum Łowicka pomogła znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania z dziedziny architektury. Na wystawie „Plany na przyszłość” zorganizowano warsztaty z udziałem dzieci, pedagogów i zaproszonych gości – ekspertów w dziedzinach projektowania, artystów, architektów i architektów krajobrazu.
l
l
l
»
więcej »
 
ZAPRASZAMY
I Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej Warszawa 2011 „Warszawa Magiczna” moja Dzielnica, moja Warszawa, moja Europa
l
Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej jest prezentacją i promocją najlepiej ocenionych zjawisk artystycznych, które zostały wyłonione w dorocznych dzielnicowych przeglądach twórczości artystycznej dzieci i młodzieży. W przeglądach Festiwalu biorą udział laureaci konkursów dzielnicowych, którzy zajęli miejsce 1., 2. i 3.
więcej »
ZAPRASZAMY
II edycja Warszawskiej Giełdy Programów Edukacji Kulturalnej
l
Zgłoszenia do Konkursu są przyjmowane w formie pisemnej do 30 czerwca 2011 roku. Zgłoszenia przyjmują koordynatorzy dzielnicowi Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.
więcej »
PROJEKT Z PLATFORMY KULTURY
Dziecko w Muzeum
l
Warsztaty "Dziecko w Muzeum" są autorskim projektem przygotowanym przez Fundację MaMa we współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie wykorzystującym różne media i dyscypliny oraz wiele rodzajów twórczych działań dopasowanych specjalnie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (2-7 lat).
więcej »
Po „warsiasku” w Muzeum Powstania, czyli Warsztaty gwary warszawskiej
l
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza w podróż w czasie do dawnej Warszawy. Wraz z prowadzącymi warsztaty, na co dzień aktorami Teatru „Scena Lubelska”: Katarzyną Szurman i Piotrem Herbichem, uczestnicy poznają jeden z elementów stołecznej tradycji – zapomniany dzisiaj „język warsiaski”.
więcej »
POLECAMY
Dzień Dziecka z Uśmiechem w Muzeum Karykatury
l
Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka, a także w związku z uroczystym zakończeniem całorocznego cyklu spotkań dla dzieci i młodzieży „Rysuj z Mistrzem” Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w dniu 28 maja 2011 serdecznie zaprasza na imprezę plenerową „Dzień Dziecka z Uśmiechem w Muzeum Karykatury”, która odbędzie się w godzinach 11.00 – 15.00
więcej »
Copyright © wpek.mdk-mokotow.pl
ZALOGUJ