[08-06-2011]
WPEK 22

 

    Warszawski Program Edukacji Kulturalnej
 
  Internetowa Gazeta WPEK 22 - wydanie festiwalowe 8 czerwca 2011
 
 
Po Przeglądzie Tanecznym
t
t
Aleksandra Magierecka
Katarzyna Świtalska
W dniu 7 czerwca w Ośrodku Kultury "Arsus" odbył się Przegląd Taneczny Warszawskiego Festiwalu Edukacji Kulturalnej, przygotowany wspólnie przez dzielnice Ursus i Włochy.
O godz. 10 Pani Wanda Górska, Pełnomocnik Prezydenta ds. edukacji kulturalnej wraz z Panami: Wiesławem Krzemieniem, Burmistrzem Dzielnicy Ursus i Andrzejem Krupińskim, Wiceburmistrzem Dzielnicy Włochy, powitali gorąco wszystkich uczestników.

Gościliśmy solistów i zespoły reprezentujące warszawskie placówki oświatowe, domy i ośrodki kultury w czterech kategoriach wiekowych i czterech kategoriach tanecznych: taniec ludowy, taniec klasyczny, taniec nowoczesny i widowisko ruchowo - taneczne.
Ponieważ popularność tej dziedziny sztuki wśród najmłodszych jest ogromna, dlatego początkowo miałyśmy obawy dotyczące dużej frekwencji. Rozsądek koordynatorów zweryfikował ilość zgłoszeń i udało się wszystko zorganizować w ciągu jednego dnia. Zgodnie z harmonogramem mieliśmy obejrzeć 40 tanecznych prezentacji (ok 600 dzieci). Chociaż aż 10 zespołów nie dotarło na pokazy, kolejny dzień festiwalowych zmagań udowodnił, że mamy fantastycznie tańczące dzieci i młodzież, dla których atrakcją jest nie tylko widok ekranu telewizora czy komputera, ale aktywne uczestnictwo w edukacji kulturalnej. Prezentacje, które mogliśmy obejrzeć stworzyły widowisko najwyższej jakości. Było dynamicznie, kolorowo i wesoło. Ekspresowe zmiany w grafiku nie przeszkodziły dobrej zabawie. Dziękujemy wszystkim za wyrozumiałość, a Pani Pełnomocnik za pomoc i krzepiącą obecność w czasie całego Przeglądu.

Aleksandra Magierecka - Koordynator ds. edukacji kulturalnej w dzielnicy Ursus i Katarzyna Świtalska - Koordynator ds. edukacji kulturalnej w dzielnicy Włochy
więcej »
 
Zdjęcia z Przeglądu Tanecznego
t
t
Relacja z Przeglądu Tanecznego WFEK-u - Joanna Gałacka
Zdjęcia - Maciej Pieńkowski
Redakcja Internetowej Gazety WPEK - Katarzyna Maldis
więcej »
 
Relacja z Przeglądu Tanecznego
t
Przegląd Taneczny w sali widowiskowej Ośrodka Kultury „Arsus” uświetniły występy kilkuset dzieci z warszawskich domów kultury i szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Chociaż w ostatniej chwili niektóre ze zgłoszonych zespołów odwołały swój przyjazd, to poziom zaprezentowanych, często zaledwie kilkuminutowych występów, był niezwykle wysoki, a widok uśmiechniętych, ale i przejętych młodych adeptów sztuki tańca cieszył oko. Grupy oraz tancerze solowi przedstawili swoje umiejętności najczęściej w popularnym tańcu nowoczesnym oraz w kategorii widowisko ruchowo-taneczne.
Ciekawie zaprezentował się piętnastoosobowy zespół „AFERA” ze Służewskiego Domu Kultury, który wykonał dynamiczny nowoczesny układ do utworu Thunderstruck AC/DC. Dużych wrażeń wizualnych dostarczył także pokaz w kategorii widowisko ruchowo-taneczne zespołu „TAZARO SCHOOL” pod kierunkiem pani Kamili Guzowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 42 z Oddziałami Integracyjnymi na Bródnie.
więcej »
ZAPRASZAMY
Najbliższe wydarzenia WFEK-u:
t
Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi na godz. 15:00 na Nowolipki na wspaniały wernisaż prac plastycznych.
Już od 14:00 natomiast zapraszamy na MALOWANIE NA DYWANIE. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy blisko 10-metrowy dywan, aby wszyscy młodzi artyści mogli „wyżyć się” twórczo!
Również zapraszamy do obejrzenia naszych pracowni artystycznych, które w tym dniu stają otworem dla maluchów.

Zapraszamy również na Bemowo! 8 czerwca, o godz. 10 w Bemowskim Centrum Kultury odbędzie się Przegląd zespołów instrumentalnych.
więcej »
Copyright © wpek.mdk-mokotow.pl
ZALOGUJ