[20-04-2011]
WPEK 16

  Warszawski Program Edukacji Kulturalnej
 
  Internetowa Gazeta WPEK 16 / 20 kwietnia 2011
 
 
Wanda Górska
Wanda Górska
Tym razem polecam Państwu udział w kilku bardzo ciekawych inicjatywach.
Akcja Labirynt to znakomity program umuzykalniający dzieci i młodzież, przede wszystkim ze szkół podstawowych, który w formie zabawy i radosnego spędzania letnich dni pomoże usłyszeć Muzykę. Dzieci staną się na ten czas kompozytorami, odtwórcami i artystami. Chociaż ta rola przeminie, ale pozostawi radość z miłego przebywania z rówieśnikami i poczucie kreacji.
Instytut Stefana Starzyńskiego zaprasza na seminarium, którego celem jest uświadomienie często zapominanej starej prawdy widzenia tych samych zjawisk z różnych perspektyw. W tym projekcie, jak i w projekcie z Platformy Kultury (Interdyscyplinarne warsztaty edukacyjne ANIMA-ART), kultura jest narzędziem dla szeroko rozumianych spraw społecznych. Chociaż wiele osób rezerwuje dla kultury jedynie działania uwznioślające i magiczne to tak naprawdę niesłychanie cenną cechą aktywności twórczej są jej właściwości terapeutyczne. Odnosi się to nie tylko do osób wykluczonych, ale również do tych, którzy z żadną dysfunkcją się nie identyfikują.
Zapraszamy do udziału w trudnym, ale bardzo interesującym konkursie organizowanym przez organizację SYNAPSIS.
Jedno z zaproszeń na wernisaż do Opery Narodowej jest już niestety nieaktualne, ale wystawa jest zakończeniem niezwykłego projektu edukacyjnego, którego efekty można oglądać na prezentowanych pracach.
Zapraszamy również na Dziecięcą Stolicę! My też tam będziemy!
Warszawski Program Edukacji Kulturalnej (WPEK) otrzymał od organizatorów możliwość zorganizowania stoiska informacyjnego .
Zapraszamy do nas po odbiór plakatów, zaproszeń na I Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej i Warszawską Giełdę Programów Edukacji Kulturalnej.

Z okazji zbliżających się Świąt składam Państwu w imieniu własnym, Koordynatorów dzielnicowych i Redakcji oraz Sekretariatu WPEK najserdeczniejsze życzenia.
Życzę pełnych ciepła Świąt Wielkiej Nocy, radości z przebudzenia wiosennego oraz pozytywnej energii - niech ona przerodzi się w twórczą aktywność!


Wanda Górska
Pełnomocnik Prezydenta
ds. edukacji kulturalnej
Miasta Stołecznego Warszawy
więcej »
 
Dorożkarnia zaprasza na Dziecięcą Stolicę - 12 Festiwal Twórców Ruchu Amatorskiego
Dziecięca Stolica
Dziecięca Stolica 2010
Dziecięca Stolica to przede wszystkim święto tych utalentowanych młodych ludzi, którzy wśród wielu obowiązków znajdują czas, by rozwijać swoje hobby, którzy spontaniczne działają w świecie teatru, estrady i plastyki, którzy odnoszą sukcesy w Polsce i za granicą, którzy czasem stają się profesjonalnymi artystami.
To również okazja, by zaprezentować, to co najlepsze w stołecznych domach kultury, szeroką ofertę artystyczną, ale też pracę instruktorów.
Dziecięca Stolica
Dziecięca Stolica
Dziecięca Stolica
»
więcej »
 
Architektura pamięci
j
Architektura pamięci to polsko-niemieckie seminarium dla studentów. Projekt organizowany jest przez Instytut Stefana Starzyńskiego (oddział Muzeum Powstania Warszawskiego) i Jugend bewegt Europa e.V. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia br.

Architektura jest widocznym medium zbiorowej pamięci, która służy zachowaniu i reprezentacji pamięci w przestrzeni publicznej. Zarówno w Polsce jak i w Niemczech rozwój architektury pamięci jest tematem aktualnym i szeroko dyskutowanym, nie tylko w kręgach eksperckich. Instytucje takie jak Muzeum Powstania Warszawskiego czy Pomnik Pomordowanych Żydów Europy w Berlinie są przykładem tego, że koncepcje architektoniczne są współcześnie bardzo istotnym elementem przekazu merytoryczno-emocjonalnego wpisanego w instytucje pamięci.
więcej »
 
Laboratorium Live – nowe miejsce w zrewitalizowanym Arsenale
j
Arsenał na Ujazdowie
Imponująca sala widowiskowa, pracownie filmowe i fotograficzne oraz komfortowe studia dla artystów. Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zakończyło wyposażanie budynki Laboratorium finansowane ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
j
j
j
»
więcej »
 
Akcja Labirynt 2011 - muzyczny program edukacyjny
j
Akcja Labirynt to innowacyjny i kompleksowy projekt Fundacji „Muzyka jest dla wszystkich” skierowany do dzieci i nauczycieli warszawskich szkół podstawowych. Główny cel to pobudzenie zainteresowania sztuką i własną aktywnością artystyczną zwłaszcza w dziedzinie muzyki. Celem projektu jest stworzenie okazji do różnorodnych przeżyć artystycznych podczas warsztatów oraz pokazanie dzieciom, że działania twórcze sprawiają wiele radości oraz zachęcenie nauczycieli do poszukiwania nowych, atrakcyjnych form edukacji artystycznej dzieci w oświacie.
więcej »
PROJEKT Z PLATFORMY KULTURY
Interdyscyplinarne warsztaty edukacyjne ANIMA – ART
j
Projekt zakłada spotkanie grupy animatorów kultury i pedagogów społecznych, którzy podczas interdyscyplinarnych warsztatów zapoznają się z terapeutyczną i społeczną rolą sztuki. Celem projektu jest aktywizacja i inspiracja zachowań twórczych, przy jednoczesnym zdobywaniu umiejętności praktycznych.

W rezultacie zdobyte doświadczenie posłuży w dalszej pracy uczestników warsztatów z grupami młodzieży /domy kultury, szkoły, inne placówki wychowawcze/. Projekt zostanie zrealizowany w Tczewie angażując jako widzów-obserwatorów społeczność lokalną reprezentującą różne grupy wiekowe i socjalne, stwarzając możliwość czynnego, świadomego uczestnictwa w kulturze.
więcej »
Konkurs filmowo-fotograficzny „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”
j
Celem otwartego konkursu filmowo-fotograficznego jest przedstawienie w możliwie sugestywny sposób świata osoby z autyzmem. Konkurs realizowany jest w ramach kampanii społecznej „Kojarzysz autyzm? Wiedza jest trendy. Na drodze do zmiany stereotypowego wizerunku osób z autyzmem”, której ideą jest uwrażliwienie społeczeństwa na problemy, z którymi spotykają się osoby, dotknięte autyzmem.

Zadaniem uczestnika konkursu będzie przygotowanie krótkich kreacji filmowych lub fotograficznych, które swoją formą i/lub treścią będą nawiązywały do idei Kampanii – przedstawienia w możliwie sugestywny sposób świata osoby z autyzmem.
więcej »
Opera Narodowa oczami młodzieży
j
14 kwietnia o godz. 20 w Foyer Głównym Teatru Wielkiego - Opery Narodowej odbył się wernisaż wystawy „fot.ON", projektu będącego częścią programu Akademia Orange.

Projekt fot. ON to próba połączenia opery z fotografią. Tematem prac fotograficznych jest Opera Narodowa. Grupa uczniów warszawskich liceów – XXXVII LO, Społecznego LO „Bednarska” oraz Katolickiego LO na Bielanach przychodziła przez ponad dwa miesiące do Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, aby fotografować życie i ludzi kształtujących środowisko Opery Narodowej. Efekty ich pracy można oglądać na wystawie.
więcej »
Copyright © wpek.mdk-mokotow.pl
ZALOGUJ