[14-06-2011]
WPEK 25

Warszawski Program Edukacji Kulturalnej
 
  Internetowa Gazeta WPEK 25 - wydanie festiwalowe 14 czerwca 2011
 
 
Ach, co to był za wokal!
t
Urszula Kolenda
W sobotę, 11 czerwca 2011, w Zespole Szkół nr 74 przy ul. Niepołomickiej 26 odbył się Przegląd Wokalny w kategorii: soliści – wokaliści w ramach Warszawskiego Festiwalu Edukacji Kulturalnej.

Organizatorem tej uroczystości była dzielnica Rembertów. Gala adresowana była do utalentowanych wokalistów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz uczestników zajęć z ośrodków kultury i placówek pozaszkolnych.
Popularyzacja śpiewu, promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej oraz konfrontacja dorobku artystycznego młodych wykonawców to główne cele Przeglądu.

Galę wokalną uświetnili swoją obecnością: Pani Wanda Górska – Pełnomocnik Prezydenta m. st. Warszawy ds. edukacji kulturalnej oraz reprezentujący Urząd Dzielnicy Rembertów Z-ca Burmistrza – Pan Robert Kuś.
Na podkreślenie zasługuje ogromne zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia Dyrektora Zespołu Szkół nr 74 – Pani Tamary Jankowskiej i wicedyrektora – Pani Anny Karwowskiej.

Do Przeglądu zostało zgłoszonych 40 wokalistów z dzielnic: Rembertowa, Ochoty, Woli, Bemowa, Żoliborza, Bielan, Białołęki, Wawra, Mokotowa, Pragi-Północ, Ursusa, Ursynowa i Włoch. Koncert wokalny poprowadziła z właściwą sobie klasą i wdziękiem Pani Ewa Król. Wszyscy artyści otrzymali dyplomy, książki, koszulki oraz kubki z logo miasta.
Impreza odznaczała się wysokim poziomem artystycznym. Zaprezentowane zostały różne gatunki muzyczne: od dziecięcych utworów takich jak Był sobie strach, po teksty St. I. Witkiewicza z muzyką opracowaną przez zespół No Name Natalia.

Urszula Kolenda
Koordynator ds. edukacji kulturalnej w dzielnicy Rembertów
więcej »
 
Zdjęcia z Przeglądu Wokalnego
t
t
 
Relacja z Przeglądu Wokalnego
t
Przybyłych na galę uczestników i gości przywitali Organizatorzy oraz przedstawiciele władz miasta: Pani Wanda Górska, Pełnomocnik Prezydenta m. st. Warszawy ds. edukacji kulturalnej i Pan Robert Kuś, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Rembertów.

Do udziału w gali zgłosiło się czterdziestu wokalistów z różnych dzielnic Warszawy. Trzeba przyznać, że swoje dzielnice reprezentowali godnie. Mimo młodego wieku i w związku z tym – często niedużego doświadczenia, uczestnicy pokazali naprawdę wysoki poziom.

Publiczność mogła wysłuchać piosenek prezentowanych przez dzieci i młodzież w różnym wieku, od maluchów z klas 1 – 3 szkół podstawowych po uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki temu repertuar był zróżnicowany pod względem tematyki i powagi piosenek. Obok znanych wszystkim, budzących refleksję przebojów takich jak Dziwny jest ten świat czy Wznieś serce nad zło, usłyszeliśmy pogodną Dźwiękołapkę, dobrze pasującą do lekkiego klimatu sobotniego przedpołudnia.

Przegląd Wokalny zaliczyć można do bardzo udanych imprez festiwalowych, na wysokim poziomie pod względem organizacyjnym i artystycznym.
więcej »
Relacja z Przeglądu Wokalnego WFEK-u - Małgorzata Czaczkowska
Zdjęcia - Maciej Pieńkowski
Redakcja Internetowej Gazety WPEK - Katarzyna Maldis
Copyright © wpek.mdk-mokotow.pl
ZALOGUJ