[10-06-2011]
WPEK 24

Warszawski Program Edukacji Kulturalnej
 
  Internetowa Gazeta WPEK 24 - wydanie festiwalowe 10 czerwca 2011
 
 
Młodzi literaci na Przeglądzie WFEK-u
t
Ewa Korulczyk
Młodzi autorzy prezentujący swoje utwory literackie w Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga – Południe w ramach Warszawskiego Festiwalu Edukacji Kulturalnej byli gośćmi biblioteki w dniu 9 czerwca 2011.
Przegląd odbywał się od godz.11:00 do 17:30. W tym czasie prezentowana była proza, poezja, a nawet jeden utwór dramatyczny (kontynuacja „Balladyny” Juliusza Słowackiego), bardzo zgrabnie napisany przez Juliana Pigonia, reprezentującego dzielnicę Wola.
Moderatorem Przeglądu był Profesor Grzegorz Leszczyński, który po wysłuchaniu prezentowanych tekstów komentował je, udzielając twórcom światłych wskazówek. Zatem były to prezentacje i warsztaty literackie jednocześnie.

Ewa Korulczyk
Koordynator ds. edukacji kulturalnej w dzielnicy Praga-Południe
t
t
t
»
więcej »
 
Filmy na Pradze-Południe
t
Zbigniew Darda
W Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe odbył się Przegląd Filmowy Warszawskiego Festiwalu Edukacji Kulturalnej.
Celem Przeglądu Filmowego było zachęcenie mieszkańców Warszawy do nakręcenia krótkiego filmu, który ukazywałby w oryginalny sposób najbardziej magiczne, niezwykłe i klimatyczne miejsca Warszawy, pokazując ich szczególne piękno, na co dzień często ukryte bądź niezauważalne.

Do Przeglądu Filmowego zgłoszono 8 filmów, które reprezentowały dzielnice: Białołęka, Bielany, Mokotów, Ursus, Targówek, Wola i instytucje: LXXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Batalionu Zośka, Szkolne Atelier Artystyczne Gimnazjum nr 73 im Jerzego H. Wagnera, XLIV Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Dobiszewskiego, Dom Kultury Kolorowa, Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej.

Zbigniew Darda
Koordynator ds. edukacji kulturalnej w dzielnicy Targówek
t
t
t
»
więcej »
 
Dopłynąć do portu marzeń – relacja z praskiej biblioteki
t
Spotkanie rozpoczął Przegląd Literacki. Młodzi autorzy zaprezentowali swe utwory: opowiadania, wiersze i jeden dramat. Poziom był wysoki, tematy na ogół poważne (samotność, wartość przyjaźni). Nie zabrakło też jednak elementów humorystycznych, zwłaszcza w utworze będącym żartobliwą kontynuacją dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Jak podkreślił prof. Leszczyński z Uniwersytetu Warszawskiego, wybitny specjalista od literatury dziecięcej i młodzieżowej – w lekkiej formie zachował bardzo trudne zasady języka literackiego właściwego dla pierwowzoru.

Bożena Sitek
więcej »
ZAPRASZAMY
Najbliższe wydarzenia WFEK-u:
t
W sobotę, 11 czerwca 2011, w Zespole Szkół nr 74 przy ul. Niepołomickiej 26 odbędzie się Przegląd Wokalny w kategorii: soliści - wokaliści Warszawskiego Festiwalu Edukacji Kulturalnej.

Przegląd zorganizowany został dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz uczestników zajęć z ośrodków kultury i placówek pozaszkolnych.
Plan Przeglądu Wokalnego w kategorii: soliści-wokaliści»
Relacja z Przeglądu Literackiego i Filmowego - Bożena Sitek
Zdjęcia - Maciej Pieńkowski
Redakcja Internetowej Gazety WPEK - Katarzyna Maldis
Copyright © wpek.mdk-mokotow.pl
ZALOGUJ